Soutěž v první pomoci

Dne 10. 10. 2023 proběhla v naší škole soutěž v první pomoci pro žáky škol s oborem bezpečnostně právní činnost. Byl to již 8. ročník soutěže a jsme rádi, že se jí zúčastnilo 13 družstev z 13 škol z celé republiky.

Soutěžící museli poskytnout laickou první pomoc v 6 modelových situacích a prokázat také zdatnost ve fyzicko–technické disciplíně – lezení na zavěšeném žebříku na stromě na čas. Hlavním cílem žáků bylo sice vyhrát, ale pro pořadatele je cílem to, že se účastníci setkají a naučí se vypořádat s krizovými situacemi, do kterých se může dostat každý z nás. Soutěž všechny baví, což jsme se dozvěděli z následného hodnocení.

Ke spokojenosti přispěli rozhodčí – odborné učitelky, rozhodčí – žáci 4.BA, figuranti (3.BA) a servis (2.BA). Velký díl na úspěšném dni měl nutriční obor, který upekl sladké buchtičky pro všechny účastníky a také naše školní kuchyň, která připravila pomazánky, občerstvení a zajistila pitný režim. Největší dík však patří Mgr. Monice Beránkové a Mgr. Lucii Malé, které vše vymyslely a zorganizovaly. Třešničkou na dortu je pak 3. místo našeho družstva z 2.BA.

Děkujeme všem za úžasnou akci a těšíme se na další ročník!

Výsledková listina:

1. místo – SŠ Kateřinky Liberec
2. místo – SLŠ a SOŠ Šluknov
3. místo – VOŠZ a SZŠ 5. května 51, Praha 4

×