Velikonoční volejbalový turnaj

Velikonoční volejbalový turnaj smíšených družstev

Datum: 31. 3. 2023

Místo: tělocvična školy

Rozhodčí: I. Merxbauer, L. Teplý, K. Bříza

Po roce jsme se opět mohli sejít v naší útulné školní tělocvičně a mohli se kochat volejbalovými výkony našich vybraných týmů. Obhájci titulu z předchozích dvou ročníků ze 4.MA pod vedením beachvolejbalového mistra Kurky měli letos opět silnou konkurenci zejména ve svých „masérských“ řadách, ale i mezi oborem „bezpečáků“. I obor praktická sestra měl své zastoupení a žáci dokázali, že volejbal je jejich oblíbeným sportem.

Celkem se přihlásilo 11 týmů a organizátoři měli nelehký úkol vymyslet spravedlivý systém rozlosování. Povedlo se. I ten nejsmolnější tým hrál dva zápasy, ostatní kolem pěti. V základních kolech se hrálo na jeden set do 12 bodů a ve finále na sety dva.

A kdo vyhrál? Opět „Kurkovci“. Ale neměli to vůbec jednoduché. Ve finálové skupině s vítězi hrál vyrovnaný zápas tým „bezpečáků“ ze 4.BA a „masérů“ ze 3.MA. Tyto dva týmy nakonec bojovaly přímo o druhé a třetí místo. Po vyrovnaném zápase 1:1 a stejném počtu bodů rozhodovalo až celkové skóre. Nakonec družstvo 4.BA, které v týmu nemělo ani jednoho aktivního volejbalistu, tento duel vyhrálo a bezpečáci obsadili konečné druhé místo.

Ceny předány, vítězům gratulujeme a příští rok na viděnou.

Konečné výsledky:

1. místo – 4.MA (Rubešová, Pluhař, Kurka, Hlaváčková, Otáhalová)
2. místo – 4.BA (Pažický, Bárta, Kouzelková, Tlamsová, Brauner)
3. místo – 3.MA (Ptáčková, Šemíková, Otta, Zadák, Taliánová)
4. místo – 1.PB (Telehazii, Shumskyi, Bočko)

Sportu zdar!

Mgr. Karel Bříza,
vyučující tělesné výchovy

×