Přednáška o 43. výsadkovém pluku

Dne 28. 3. 2023 se konala pro žáky oboru bezpečnostně právní činnost přednáška s praporčíkem 43. výsadkového pluku z Chrudimi. Praporčík Petr Kopecký představil práci vojáků tohoto útvaru, seznámil žáky se strukturou armády, i se zbraněmi a technikou, kterou v současnosti výsadkový pluk používá. Velmi zajímavé bylo zjistit, jaké podpůrné týmy a jak velké množství lidí zajišťuje chod specializované jednotky. Nejzajímavější částí přednášky bylo vyprávění o absolvovaných misích, jak vypadá den na misi, jak se žije vojákům v domácím prostředí po návratu a samozřejmě co je potřeba „zdolat“, aby se náš žák stal členem takového týmu. Přednáška byla doplněna bohatou fotodokumentací pořízenou na zahraničních misích v Afghánistánu a v africkém Mali. Fotografie ilustrovaly nejen činnost našich vojáků, ale byly i zajímavým exkurzem do života místních lidí. Vyprávění bylo velmi zajímavé a možná některé žáky nasměruje k armádě.

×