Enersol 2020

Do ekologického soutěžního projektu pro žáky středních škol je zapojeno 6 zemí Evropské unie. Od prvního semináře Enersolu, který se konal v září 2019 a na němž byla vyhlášena témata environmentální soutěže Enersol 2020, se začala naše škola na tento soutěžní projekt připravovat. Do školního kola soutěže se přihlásilo 26 žáků s projekty zaměřenými převážně na tematiku úspor energií a šetření pitnou vodou. Do krajského kola soutěže postoupilo z naší školy 6 žáků a odborná komise vybrala k prezentaci práci Adély Janouškové z 1.LA (obor zdravotnické lyceum). Naše žákyně zpracovala projekt na téma Úspory vody v domácnosti a vyrobila i velký model jako součást projektu. Dne 3. 3. 2020 proběhlo pražské krajské kolo v Centru odborné přípravy technickohospodářské v Praze 9. Adéla uspěla a obsadila nakonec 3. místo v kategorii Enersol a praxe. Tím získala právo účasti v družstvu, které bude reprezentovat Prahu na celostátním kole soutěže Enersol v Hradci Králové ve dnech 24. a 25. 9. 2020. Držíme Adéle a dalším soutěžícím za Prahu palce! Vedoucí všech projektů je školní environmentální koordinátorka Ing. Helena Marešová.

×