Soutěž ve francouzské konverzaci

Žáci zdravotnického lycea znovu poměřili síly v těžké disciplíně – francouzské konverzaci. Soutěž, konající se 6. června 2024, přinesla vzrušující momenty a prověřila znalosti žáků napříč všemi ročníky.

Soutěžící museli zvládnout několik náročných úkolů, např. přednést ucelený ústní projev na vybraná témata či se poprat s francouzskými číslovkami, hodinami a daty. Nefrankofonní čtenáři možná neví, že číslovka 99 se ve francouzštině řekne "quatre-vingt-dix-neuft" (4-20-10-9), což není matematika, ale jen jedno slovo! V poslední části soutěže museli účastníci poznávat francouzské speciality, osobnosti a památky podle fotografií.

Letošní soutěž vyhrál Mykola Okilko, žák 2.LA, který exceloval především v obtížném úkolu s číslovkami. Jeho suverénní výkon si získal uznání celé poroty. Porota rovněž velmi ocenila vyrovnané výkony ostatních soutěžících a rozhodla se další místa nevyhlašovat.

Velké poděkování patří Spolku rodičů a přátel školy (SRPŠ) za finanční podporu, díky které bylo možné zakoupit hodnotné ceny pro vítěze.

Tato soutěž opět ukázala, že žáci našeho lycea mají nejen vynikající jazykové dovednosti, ale také odvahu a odhodlání překonávat náročné výzvy. Už se těšíme na další ročník a nové úspěchy našich talentovaných žáků.

Mgr. Karolína Borská,
vyučující francouzského jazyka

×