Velikonoční turnaj ve volejbale

Termín: 25. 3. 2024
Místo: Tělocvična TJ Pankrác

Je tu opět tradiční volejbalový turnaj pro smíšená družstva tříd naší školy. Na prosbu některých žáků jsme turnaj přesunuli do větší haly, kde je možno naplno ukázat dovednosti všech zúčastněných volejbalových nadšenců. Na část turnaje jsme měli možnost využít i malou halu, ve které se dohrával turnaj o umístění.

Celkem se zúčastnilo 8 tříd z různých oborů i ročníků, které byly rozlosovány do dvou skupin po čtyřech. Systémem hry „každý s každým týmem ve skupině“ postoupily dva nejlepší týmy, které hrály o 1.–4. místo. Týmy na třetím a čtvrtém místě ve skupině bojovaly o 5.–8. místo.

Po základní části se nejvíce dařilo oboru „bezpečáků“ a „masérů“, kteří obsadili první čtyři místa v soutěži.

Pořadí tříd:

1. místo – 2.BA
2. místo – 1.MA
3. místo – 3.BA
4. místo – 4.MA
5. místo – 4.PB
6. místo – 1.BA
7. místo – 3.PB
8. místo – 2.PA

Vše se odehrálo v duchu fair play a dokonce nebyla nouze ani o situace, kdy chybující hráč opravil rozhodčího pro svůj neprospěch. Rozhodli jsme se jít i cestou, kdy nehrající družstvo asistovalo při počítání a rozhodování zápasu. A o tom to je. Domluvit se, nehádat se a odnést si co nejvíce pozitivních zážitků. A to se, myslím, povedlo. Dle reakcí žáků se akce vydařila a to je za nás organizátory největší úspěch.

Sportu zdar!

Mgr. Karel Bříza,
vyučující tělesné výchovy

×