Francouzský den

Raději stehýnko, nebo šnečka? Žabičky nejíte? Škoda, protože jsou moc dobré a vždycky se všechny sní.

Jako každý rok si žáci francouzského jazyka ze třídy 2.LA nejdříve vybrali a pak uvařili některé z tradičních francouzských specialit. Předešlé zkušenosti v kuchyni nebyly třeba.

Co jsme letos vařili a poté do posledního drobečku snědli? Na francouzském menu byli k ochutnání šneci po burgundsku (pečení s česnekovo-bylinkovým máslem), žabí stehýnka na másle, slaninový quiche – kiš, zeleninové ratatouille – ratatuj (pečený lilek s cuketou a rajčaty), lahodná cibulačka, crêpes suzettes – krep (palačinky s pomerančovým přelivem), ovocné tarteletky a všemi milovaná čokoládová pěna. Jednoduše samé delikatesy.

Myslím, že po takové hostině by se francouzsky učil rád každý.

Za příspěvek na tradiční francouzský gurmánský den děkujeme SRPŠ.

Mgr. Karolína Borská,
vyučující francouzského jazyka

×