Přespolní běh se střelbou

Termín: 30. 3. 2023

Místo: VPŠ a SPŠ MV v Praze

Poslední březnový týden jsme navštívili areál Vyšší policejní školy a Střední policejní školy Ministerstva vnitra v pražských Hrdlořezích, kde se konal první ročník přespolního běhu se střelbou. Takto zajímavé akci jsme nemohli odolat, přestože se ve stejný den konal ještě jeden závod (Military cross) pro „bezpečáky“ ve Šluknově.

Tohoto prvního ročníku se zúčastnilo devět tříčlenných smíšených družstev, a to organizátory trochu zaskočilo. Střelnice byla připravena pro čtyři týmy, takže se muselo losovat pořadí rozběhů.

Něco málo k pravidlům. Jednalo se o závod tříčlenných smíšených družstev formou běžeckého biatlonu (1,5 km běh – střelba ve stoje ze vzduchové pistole – běh 1,5 km – střelba vleže ze vzduchové pistole). Střílelo se 5 ran na terč ve vzdálenosti 10 m a za každý netrefený terč následovalo 100 m trestného kolečka. Po odběhnutí jednoho člena následovala předávka. Počítal se celkový čas celého družstva.

Naše sestava ve složení Martin Brauner, Nela Tlamsová a Štěpán Rakušan (všichni 4.BA) byla orientována spíše běžecky, ale každý měl zkušenosti i se střelbou, a to z branného a střeleckého kurzu. Ze začátku se nám to zdálo jako dobrá volba, protože terén byl opravdu náročný. Hlavně kopec, který byl zdolatelný jen po čtyřech. Bohužel po tak náročném běhu se nám střelba stala osudnou. Bylo z toho 20 netrefených terčů a celkem 20 trestných kol celého družstva. I přes usilovný běh jsme už nemohli pomýšlet na medailové umístění. I tak z toho bylo nakonec krásné šesté místo a hodně zážitků a inspirací, jak se příští rok střelecky na tento závod ještě lépe připravit.

Dík patří celému týmu za vzornou reprezentaci školy.

Sportu zdar!

Mgr. Karel Bříza,
učitel tělesné výchovy

×