Military Cross Šluknov 2023

Dne 29. 3. 2023 se vydal tříčlenný tým žáků z 2.BA a jejich třídní učitel Vítězslav Malý reprezentovat školu na každoroční závod v branném víceboji smíšených družstev žáků oboru bezpečnostně právní činnost. Závod se nazývá Military Cross Country Run a je pořádán na počest bitvy u Zborova.

Hned po příjezdu do Šluknova jsme byli ubytováni v tělocvičně, kde jsme přespali a čekali, až přijde čas na to ukázat své síly. Ve spravedlivém losování jsme si vytáhli číslo 5, a tím jsme získali zhruba 40 minut se pořádně připravit před startem.

Závod byl dlouhý zhruba 13 kilometrů. Čekalo nás devět stanovišť – tři kontrolní a šest s překážkami. Každá z překážek měla otestovat některou naši fyzickou dovednost, například převalování padesátikilové pneumatiky, balanc na laně, provlékání nitě jehlou po fyzické námaze (dvaceti klikách), střelba z malorážky, slalom lesem s beranidlem a překonání vodní překážky. To všechno jsme týmovou spoluprací dokázali uběhnout za 1 hodinu a 39 minut a tím jsme si vysloužili 4. místo.

Text: Markéta Hlaváčová (2.BA)

×