Francouzský den

Po dvouleté pandemické pauze se 14. června 2022 školní cvičná kuchyně opět rozvoněla francouzskými specialitami. V kuchyních tentokrát nevařili studenti nutričního oboru, ale studentky 2. ročníku lycea.

Co jsme tedy nejprve připravovaly a následně společně degustovaly? Francouzské menu zahrnovalo: slaný quiche (čti kiš), slané palačinky galettes (čti galet), zeleninovou směs ratatouille (čti ratatuj), šneky po burgundsku escargots (čti eskargo), žabí stehýnka cuisses de grenouille (čti kuis d grnuj) a jako sladké tečky následovaly vydařené makrónky macarons (čti makaro), máslové sušenky palmiers (čti palmije) a ovocné tartlettes (čti tartlet).

Všechny recepty se moc vydařily, jídlo se snědlo a ty odvážnější gurmánky ochutnaly i šneky a žáby. Pěvně věřím, že tento zážitkový den podpoří u studentek zájem o francouzskou kulturu a předmět francouzský jazyk.

Za příspěvek na nákup surovin děkujeme SRPŠ.

Mgr. Karolína Borská,
vyučující francouzského jazyka

×