Vánoční turnaj ve florbale

Termín: 14. 12. 2021

Místo: Hala TJ Pankrác

V době, kdy většina „hospodyněk“ zadělávala na těsto a kdy finišovala předvánoční horečka nakupování, se naše škola rozhodla zorganizovat už 3. ročník prestižního florbalového turnaje mezi třídami.

Týmy:
Kromě devíti tříd se tradičně přihlásilo družstvo učitelů, a ne ledajaké. O tlumočnické služby dotěrných novinářů ze zahraničí se staral T. Niederhafner. Psychologickou přípravu před zápasem zajistil E. Nácar. Zdravotnický servis a veškeré bolístky řešila L. Malá. A bylo jich zase o rok více. Organizaci a materiální zajištění měl na starosti K. Bříza. Na poslední chvíli byla ze zálohy povolána A. Kerclová jako hlavní masérka a šiřitelka dobré nálady. Prostě se sešel tým nadupaný samými hvězdami „učitelské zdrávky“.

K systému hry:
Osvědčila se hra na dvou hřištích současně, aby měl turnaj spád a nebyl čas na žádné lumpárny. Z dvou pětičlenných skupin postupovaly dva nejlepší týmy ze skupiny a třetí s vyšším počtem bodů. Vytvořila se tak finálová skupina a skupina o umístění. V základní skupině hrál každý s každým a stejně tak ve finálové skupině a skupině o umístění. Celkem si každé družstvo muselo rozložit síly na osm ostrých zápasů hraných na 5 až 6 min. Pravidla byla samozřejmě „školní“ ‒ florbalová a o pořádek na hřišti se postarali delegovaní učitelé :-).

Výsledky:
Tým učitelů ani tento rok nebyl do počtu. Ve finálové skupině se museli sklonit pouze před výkonem 3.BA s nejlepším hráčem na hřišti Martinem Braunerem. Velmi mile překvapil tým z 2.PB, který obsadil krásné třetí místo s hvězdnými dívkami a nejlepšími hráčkami na hřišti Terezou Kučerovou a Terezou Tkadlecovou. Dařilo se i ostatním týmům z oboru BPČ (4. a 5. místo), kteří nám chtěli ukázat, že tu jsou na turnaji právem. A to se jim povedlo. Pro nadšence a vášnivé sázkaře nesmí chybět autentická tabulka přímo z dějiště turnaje. (Originál bude uchován v trezoru „tělocvikářů“ a představen jen při výjimečných událostech, jako je výročí školy, valná hromada katedry tělesné výchovy a samozřejmě při dalším ročníku tohoto slavného turnaje.)

Vzkaz pro účastníky do příštího už čtvrtého ročníku: „Už teď se jako učitelé těšíme, jak vám zase předvedeme starou dobrou školu – já na bráchu brácha na mě :-)“.

Sportu zdar a florbalu nejvíce.

Karel Bříza

×